top of page
Etsi
  • luontokoulu

Hae töihin ympäristökasvattajaksi Teijon luontokouluun!

Päivitetty: 14. marrask. 2021

Päivitys 14.11.2021.

Ympäristökasvattajavalinta on tehty. Julkistamme nimen myöhemmin.


Teijon luontokoulussa on avoinna ympäristökasvattajan osa-aikainen tehtävä. Saloon keväällä 2021 perustettu luontokoulu pilotoi ja kehittää ympäristökasvatusta Teijolla. Teijon luontokoulua ylläpitää Teijon Alueen Kyläyhdistys ry. yhteistyössä Salon kaupungin kanssa.

Ympäristökasvattajan tehtävänä on kehittää luontokoulun opetuskonsepteja, järjestää luontokouluopetusta vieraileville lapsi- ja aikuisryhmille sekä tehdä yhteistyötä luontokoulun verkostoissa. Ympäristökasvattajan työ on vaihdellen itsenäistä kehitystyötä ja sekä tiimityötä kyläyhdistyksen vapaaehtoisten kanssa. Ympäristökasvattaja työskentelee Teijon koululla ja Teijon kansallispuistossa alustavasti 6 h/viikossa. Tätä työtä voisi tehdä esimerkiksi aineenopettajan työn rinnalla yhden päivän viikossa.


Hakijalta edellytetään:

  • pedagogista pätevyyttä

  • ympäristökasvattajan pätevyyttä tai vastaavaa koulutusta

  • oma-aloitteista työotetta


Hakijan eduksi katsotaan:

  • halua olla kehittämässä ympäristökasvatusta ja ulko-opetusta Salon alueella

  • kokemus verkostoissa toimimisesta, esimerkiksi järjestötyöstä

  • mahdollisuus sitoutua tehtävään kahden lukuvuoden ajaksi

Tehtävän perustiedot:

Työnantaja: Teijon Alueen Kyläyhdistys ry

Työsuhde: Määräaikainen työsuhde alkaa heti tai sopimuksen mukaan, päättyy 30.6.2023. Koeaika 6 kk.

Työaika: ~6 h/vko

Palkkaus: Hakija voi esittää palkkatoiveen.


Hakemukset 20.10.2021 mennessä osoitteella luontokoulu@teijo.fi.


Lisätietoja:

Maisa Kaitila, 040-7684959 (TAKY), luontokoulu@teijo.fi.

Marja-Sisko Ranta, 044-5969300 (TAKY), luontokoulu@teijo.fi.

545 katselukertaa0 kommenttia

Viimeisimmät päivitykset

Katso kaikki

コメント


bottom of page